Građanima Plandišta dat na uvid Predlog budzeta

Danas je u opštini Plandište održana 22. sednica Opštinskog veća opštine

Na dnevnom  redu sednice kojom je predsedavao predsednik, Jovan Repac, a u čijem radu je učestvovalo 6 od 9 većnika, ukupno je bilo 10 tačaka. Nakon usvajanja zapisnika sa prethodne 3.sednice većnicima je izložen Predloga zaključka o utvrđivanju i upućivanju na javni uvid nacrta odluke o udžetu opštine Plandište za 2017.godinu.  Predlog je da opštinski budžet za 2017.bude u visini od 520 miliona i 300 hiljade dinara, od danas do 14.12.2016.godine, Predlog će biti dat na javni uvid.  Svi zainteresovani mogu da izvrše uvid u predlog opštinskog budžeta, na opštinskom sajtu ili u prostorijama opštinske uprave opštine Plandište u odeljenju za privredu, finansije, planiranje i građenje, Odsek za privredu i finansije,radi svakog radnog dana u vremenu od 8,0o do 13,00 sati. Kako je na sednici Veća rečeno, nakon toga će se Predlog sa izmenama, u koliko ih bude bilo, ponovo naći pred većnicima. Konačnu odluku  o predlogu budžeta donose odbornici na sednici Skupštine opštine Plandište.

Danas u Plandištu, većnici su  utvrdili predlog odluke o usvajanju lokalnog plana upravljanja otpadom na opštini Plandište za period 2017-20127.godina koji je bio dat na javni uvid i još uvek je na opštinskom sajtu i oglasnoj tabli. Po rečima izvestioca, do danas nije stigla nijedna sugestija ili predlog o izmeni predloženog plana upravljanja otpadom. Većnici su glasali i za utrvrđivanje predloga odluke o novčanoj pomoći studentima sa teritorije opštine Plandište . Odluka se odnosi na student prve godine studija na državnim fakultetima i obrazovnim ustanovama. Pomoć će se dodeljivati na osnovu Javnog konkursa koji raspisuje Opštinsko veće. Nakon toga većnici su razmatrali plan i program rada Istorijskog arhiva Bela Crkva za 2017.godinu koji arhivira i dokumentaciju opštine Plandište.

Na 22.sednici Opštinskog veća opštine Plandište, većnici su razmatrali plan i program rada doma zdravlja “1.oktobar” Plandište za 2017.godinu i utvrdili rešenja o davanju saglasnosti na program rada. Izvestilac po ovoj tački, direktor dr Drago Božić je rekao da je za redovno funkcionisanje doma u 2017.godini  potrebno izdvojiti 3% predloženog budžeta, odnosno 10% posto sa apotekarskim dugom koji bi mogao da bude izmiren u više rata, tokom nekoliko narednih godina.

Takođe,većnici su razmatrali i program rada Centra za socijalni rad u opštini Plandište kao i osnove programskih aktivnosti Crvenog krsta Plandište za 2017. godinu sa kalendarom aktivnosti. Sve odluke i programe rada ustanova čiji je osnivač opština Plandište, usvajaće odbornici na prvoj narednoj sednici SO Plandište.

Pretposlednja i poslednja tačka bili su zahtevi i molbe građana, udruženja i drugih pravnih lica  a nakon toga i  tekuća pitanja.

Izvor Južni Banat

 

 

x

Takođe pogledajte ...

Hajdučica i Jermenovci: Prekid u isporuci vode zbog radova

JP Polet Plandište obaveštava korisnike, meštane naselja Hajdučica, da će zbog radova ...