Specijalna brigada traži vojnike

Ministarstvo odbrane je odobrilo da se izvrši popuna slobodnih radnih mesta za profesionalne vojnike u Specijalnoj brigadi. Ugovori se nakon selektivne obuke potpisuju na određeno vreme, a svi zainteresovani treba da dođu u kasarnu „Rastko Nemanjić“ u Pančevu 17. oktobra najkasnije do 9 sati.

Zainteresovani za profesionalnu vojnu službu u Specijalnoj brigadi moraju da budu državljani Srbije, da su zdravstevno sposobni za službu u vojsci Srbije, da nisu osuđivani, da znaju da plivaju… Ovaj poziv odnosi se na one koji su trenutno na odsluženju vojnog roka i vojnike u rezervi. Prvog dana, 17. oktobra, zainteresovani treba da ponesu samo ličnu kartu i sportsku opremu.

– Svi zainteresovani kandidati koji su mlađi od 30 godina, služili vojni rok sa oružjem, 17. oktobra 2016. godine, do 9 časova, trebaju se projaviti u ksarnu „Rastko Nemanjić“ Pančevo. Trebaju poneti ličnu kartu i sporsku opremu. Tog prvog dana uradiće se ulazna selekcija, što znači opšti lekarski pregled i ulazna fizička provera, rekao je kapetan Siniša Savić, referent za odnese sa javnošću.

Ukoliko kandidati zadovolje osnovni zdravstveni pregled i proveru fizičke spremnosti, biće upućeni na dalja zdravstvena testiranja ali i bezbednosne provere.

– Nakon toga upućuju na sistematski lekarski pregled na VMC Karaburma ili VMC Novi Sad, rade psihološka testiranja, sve vrste provera bezbednosnih i nakon te selekcije upućuju se na selektivnu obuku koja traje 9 nedelja. Po završenoj selektivnoj obuci, kandidati koji završe uspešno ovu obuku, biće primljeni na upražnjena formacijska mesta, dodao je Savić.

U Pančevu slobodna su radna mesta profesionalnih vojnika u pešadiji, službi telekomunikacija i saobraćajnoj službi, vozači. Mlađi vodnik Dejan Nojkić, od 2012. godine propadnik je Specijalne brigade u kojoj radi kao vozač. On je u brigadu došao iz civilstva.

– To što je Specijalna brigada, specifična, zanimljiva svima, to me je najviše privuklo. Surfovanje po internetu njihovi, klipovi na „Jutjub“ sajtu, to je najviše uticalo da dođem ovde i da radim. Posle 4 godine utisci su dobri. Uspeo sam da napredujem u vojničkoj karijeri. Završio sam kurs za podoficira, osnovni kurs, tako da očekujem da uskoro dobijem čin. Ja sam zadovoljan, kaže mlađi vodnik Dejan Nojkić.

Mlađi vodnik Aleksandar Pavlović, za službu u Specijalnoj brigadi projavi se još dok je služio vojni rok 2011. godine. Poziv da dođe na selektivnu obuku dobio je 2012. gde je nakon završene obuke nastavio da radi u Specijalnoj brigadi.

– Želja za avanturom. Ovde je stvarno zanimljivo. Uvek se nešto radi, uvek je nešto novo. To me je oduvek privlačilo, zato sam se najviše i prijavio. Ono što odlikuje naš radni dan je obuka, to je ono zašto smo i došli ovde, izjavio je Aleksandar Pavlović, mlađi vodnik.

Sa izabranim kandidatima biće zaključen ugovor o radu na određeno vreme od 01. matra 2017. godine, u svojstvu profesionalnoig vojnika na 6 meseci uz mogućnost produženja ugovora o radu do 3 godine ili navršenih 40 godina života.

Izvor: Južni Banat

 

x

Takođe pogledajte ...

Hajdučica i Jermenovci: Prekid u isporuci vode zbog radova

JP Polet Plandište obaveštava korisnike, meštane naselja Hajdučica, da će zbog radova ...